Rozvíjaj sa a pracuj sa sebe

Odoberaj najnovšie informácie a nenechaj si ujsť žiaden zaujímavý článok

6 maličkostí, ktoré urobia veľký dojem

6 maličkostí, ktoré urobia veľký dojem

Včera som išiel domov z kancelárie neskôr, ako obyčajne.

 

Vo výťahu bol okrem mňa ešte starší pán. Z budovy vychádzal ako prvý a zabuchol mi dvere tesne pred nosom. Kráčal som hneď za ním, takže nechápem, ako je možné, že ma nevidel. Ako som sa tak rozhorčoval nad jeho správaním, zrazu som si uvedomil jednu vec. Ten pán sa celý čas pozeral do mobilu, takže zrejme ani nevnímal, čo sa okolo neho deje.

Toto je klasických prípad toho, ako nám náš uponáhľaný svet zabraňuje v tom, aby nás tí okolo vnímali. A keď chcete stretnúť vedúce osobnosti, formovať profesionálne vzťahy a budovať značku, vnímanie okolitého sveta je nevyhnutné.

Čo môžete ako jednotlivec urobiť pre to, aby vás ľudia lepšie vnímali a zapamätali si vás? Je to jednoduché – musíte byť v strehu. Záleží totiž na maličkostiach, na ktoré vedome myslí len málo ľudí.


1.Buďte v strehu, keď vchádzate do miestnostiKeď vstupujete, ukážte svoje sebavedomie. Kráčajte vystretý, hlavu hore a vnímajte, čo sa okolo vás deje. Pozornosť by ste mali udržať od momentu, kedy vstúpite do miestnosti až po moment, kedy odídete. Dajte ostatným najavo, že ich vidíte tak, že sa na nich usmejete, pokývate hlavou, alebo pozdravíte. Držte dvere otvorené pre ostatných a ponúknite pomoc tým, ktorí majú problém.


2.Buďte v strehu, keď sa obliekateNič nerobí taký silný prvý dojem ako vaše oblečenie. Je prirodzené a ľudské posudzovať podľa zovňajšku, na základe toho, čo vidia naše oči, dlho pre tým, ako začneme počúvať ušami. Preto venujte pozornosť vášmu oblečeniu. Keď si ráno vyberáte šaty, myslite na to, čo tento deň môže priniesť, koho môžete stretnúť. Oblečte sa podľa toho.

V každej situácii majte na sebe oblečenie, doplnky a topánky, ktoré sú čisté a v dobrom stave. Uistite sa, že vaše vlasy sú v poriadku a vyzeráte reprezentatívne. Nemusíte vyzerať ako model z katalógu, iba si dajte záležať a použite zdravý úsudok.


3.Buďte v strehu, keď sa rozprávateZamyslite sa nad tým, ako sa zhovárate s inými ľuďmi. Samozrejme, v kruhu priateľov a rodiny je vystupovanie ležérne. Ak sa však nachádzate na obchodnom stretnutí, alebo spoločenskej udalosti a rozprávate sa s ľuďmi, ktorých nepoznáte, dávajte si pozor na svoje vyjadrovanie.

Vyhnite sa slangu, buďte výrečný a hlavne počúvajte, čo vám druhí hovoria. Počúvanie a očný kontakt sú pre toho, s kým sa rozprávate jasným znakom, že vám na rozhovore záleží a uznávate to, čo hovorí.


4.Buďte v strehu, keď predstavujete seba a ostatnýchPodanie ruky môže zanechať oveľa významnejší dojem, ako by ste čakali. Keď stretnete niekoho nového, buďte prvý, kto natiahne ruku, usmejte sa, predstavte sa a udržujte očný kontakt. Pevný stisk je základ, mŕtva ryba nikomu nie je príjemná. Tým prejavíte svoj záujem a ochotu spoznať nových ľudí. Zopakujte ich meno a nebojte sa opýtať, ak si nie ste istý výslovnosťou.

Keď ste v situácii, že musíte predstaviť dvoch ľudí, vždy predstavujte osobu s nižším postavením a vekom osobe staršej a nadradenej. Napríklad, keď predstavujete manažéra a nového zamestnanca, najprv predstavte zamestnanca manažérovi, nikdy nie opačne.

 

5.Buďte v strehu, keď si vymieňate vizitkyVzájomná výmena vizitiek je umením. Vaša vizitka by mala byť ako nová. Aby ste ju nepokrčili, majte ju uloženú v špeciálnom puzdre. Nikdy si ich nedávajte do peňaženky, kabelky, či do vrecka saka. Keď vizitku podávate druhej osobe, držte ju v oboch rukách tak, aby bola z vášho pohľadu dole hlavou. Tým zabezpečíte, že osoba, ktorej kartu podávate, si ju hneď vie prečítať.

Keď prijímate vizitku, vždy si ju prečítajte a povedzte niečo príjemné v súvislosti s obsahom na vizitke. Môžete aj položiť otázku. Toto je vaša šanca nadviazať rýchle spojenie s osobou, ktorá vám vizitku dala. Takisto je to znakom rešpektu a záujmu. Po prebratí a prečítaní vizitky ju vložte do puzdra. Tým preukážete rešpekt k dôležitému dokumentu, ktorý vám druhá osoba odovzdala.

P6141172


6.Buďte v strehu, keď šoférujeteStará múdrosť hovorí, že môžete odhadnúť, ako vyzerá niekoho dom podľa toho, v akom stave je jeho auto. Takisto spôsob šoférovania vám veľa napovie o osobnosti šoféra. Zamyslite sa nad tým, aké zvyky máte pri šoférovaní vy. Dávate včas smerovku? Dodržujete bezpečnú vzdialenosť? Staráte sa o svoje auto?  

 

Tieto otázky sa zároveň týkajú toho, či ste vo vzťahu k iným ľuďom ohľaduplný a slušný.  Keď si nabudúce sadnete za volant, myslite na to, ako vás vnímajú ostatní ľudia.Týchto šesť činností vám pomôže odlíšiť sa od davu. Majte tieto maličkosti na pamäti a trénujte ich.

Zdroj: http://www.careerealism.com/big-impressions-little-things/

Ohodnoťte tento článok:
0
 

Komentáre

Pridať môj názor
Ste registrovaný Prihláste sa tu
Hosť
piatok, 20. apríl 2018

obrázok Captcha

INŠPIRUJ SA

Odoberaj najnovšie informácie a články z týchto kategórií:

osobný rozvoj

Vyrobené © 2014 Cestarozvoja.sk

Mapa stránky

info@cestarozvoja.sk