Rozvíjaj sa a pracuj sa sebe

Odoberaj najnovšie informácie a nenechaj si ujsť žiaden zaujímavý článok

Strach je naučená lenivosť

Strach je naučená lenivosť

Vedeli ste, že váš strach je naučený?

Možno ste sa stretli s tým, že čím ste starší máte viac strachov ako v detstve alebo ste si vytvorili jeden veľký strach.

 

 

Napríklad môj priateľ z roka na rok má viac strachov.

On, ktorý počas letných prázdnin letel do Ameriky teraz do lietadla ani nevstúpi. Vytvoril si neuveriteľný strach z leteckých nešťastí, ktoré videl v televízii. Nato sa nabalil strach z nadmorských výšok.

Áno dobre čítate, tento môj priateľ od určitého momentu na sklonku tridsiatky už prestal chodiť na turistiku. To nehovorím o Mont Blanc, ale o našoch krásnom Slovensku.  Hneď ako cíti, že začína byť chladnejší vzduch, chytá paniku, nevie sa nadýchnuť a musí sa vrátiť.

A takto sa nabaľujú strachy z chorôb, uzavretých miestností a pod.

 

Tento strach u môjho priateľa, ale aj u ostatných ľudí je naučený tým, že sa rozhodli prijať strach z danej veci

Je naučený tým že médiá a okolie v nás vyvolávajú strach z danej veci. Napríklad strach z pádu lietadla alebo z veľhada kráľovského! Stretli ste niekedy veľhada? Tak potom ako môžete mať strach?

Predstavte si, že ste ho v živote nevideli (ani v TV), nikdy o ňom nepočuli. Tiež by ste mali ten istý strach? Čo ak by nás niekto vychovával v presvedčení, že veľhad kráľovsky je milé zvieratko, bol by tam ten istý strach čo máte teraz? 

Dokonca podľa Morgana Scotta Pecka (amerického psychiatra), strach je jedna z hlavných foriem lenivosti. V niečom malom s ním súhlasíme. Strach je bezpečným prístavom, kde nemusíte vyjsť z komfortnej zóny, nemusíte pracovať na sebe a stačí sa vyhovoriť na celý svet alebo strach. 

Avšak ak predsa zápasíte so svojím strachom a ste rozhodnutí sa ho zbaviť, nevzdávajte sa!

Využite všetky dostupné možnosti aby ste mali slobodnejší život bez zväzku manželstva s týmto okrádačom života. Máte veľa možností a je len na vás či si zvolíte, psychoterapeuta, kouča, NLP trénera.

Alebo sa s ním vyrovnáte sami.

Prajem vám žiť slobodný život. J

Ohodnoťte tento článok:
1

Podobné články

 

Komentáre

Pridať môj názor
Ste registrovaný Prihláste sa tu
Hosť
streda, 21. február 2018

obrázok Captcha

INŠPIRUJ SA

Odoberaj najnovšie informácie a články z týchto kategórií:

osobný rozvoj

Vyrobené © 2014 Cestarozvoja.sk

Mapa stránky

info@cestarozvoja.sk