Rozvíjaj sa a pracuj sa sebe

Odoberaj najnovšie informácie a nenechaj si ujsť žiaden zaujímavý článok

5 vecí, ktoré potrebujete na rozbehnutie vlastného podnikania

5 vecí, ktoré potrebujete na rozbehnutie vlastného podnikania

Pre mnohých z nás je lákavá predstava vlastného podnikania, či byť sám sebe šéfom.

O to viac je tomu tak v dnešnom svete neistého zamestnania.

Taktiež je ľahšie, ako kedykoľvek predtým s vlastným podnikaním začať. Podľa magazínu Forbes 69% nových firiem začína z domu. To znamená, že všetko, čo k tomu potrebujete, je počítač a internet, a môžete začať!

 

Na rozbehnutie podnikania potrebujete určite týchto 5 vecí

 

1. Dobrý produkt / služba / nápad

Malé podnikanie nie je ničím bez dobrého nápadu. Potrebujete niečo predávať – môže to byť hocičo počnúc fyzickým produktom, konzultačným servisom, končiac informačným produktom.

Väčšinu času, vyhradeného na plánovanie by ste teda mali stráviť premýšľaním a uistením sa, že predávate svoj najlepší možný nápad.

Veľa malých podnikaní stroskotá na tom, že neponúkajú nič originálne. Spomeňte si na všetkých tých ľudí, čo ponúkajú programovanie webstránok, alebo predaj nejakej napodobeniny.

Áno, môžete napodobniť známu počítačovú hru, alebo predávať svoje dizajny na voľnej nohe, ale musíte nájsť cestu, ako sa odlíšiť od konkurencie. Nekopírujte, namiesto toho vynachádzajte nové možnosti, prekonajte existujúce produkty, alebo ich upravte.

 

2. Dobrý tím

Aj keď ste jediným zamestnancom svojej firmy, potrebujete dobrý tím na rozbeh.

V podnikaní je to o tom, koho poznáte. Správna skupina podporovateľov vám poskytne dobré recenzie na známej stránke, alebo nakúpi prvé kolo vašich služieb, aby ste si mohli budovať portfólio.

Sú to ľudia, ktorí do vás investujú, keď potrebujete peniaze a povedia o vás svetu, keď potrebujete zákazníkov. Tak ako budujete svoj skvelý nápad, budujte aj svoj tím.

 

3. Spoľahlivý zabezpečovací program pre váš počítač

Podľa stránky Marketplace.org „veľa malých podnikaní je cieľom útoku hackerov tak často, že radšej prestanú podnikať“.

Tieto tipy útokov zahŕňajú hocičo od vysávania peňazí z vašich účtov po krádeže databáz klientov. Novšie útoky prichádzajú cez sociálne siete. Stalo sa to napríklad aj Burger kingu, keď hackeri vyslali cez firemný Twitter viacero urážlivých správ, kým sa ich podarilo odhaliť.

Dobrým bezpečnostným opatrením je používanie kvalitného kyber-bezpečnostného softvéru. Jedna z vedúcich spoločností na trhu s bezpečnostným softvérom Trend Micro odporúča používanie softvéru, ktorý zahŕňa na mieru šitý detekčný program (custom sandboxing), adaptívnu čiernu listinu (adaptive blacklisting), detekciu programov bežiacich na pozadí (C&C detection) s prepojením na email a web, ochranu vzdialených prístupov a serverov (endpoint and server security).

Toto sú služby, ktoré by ste mali požadovať od kvalitného zabezpečovacieho riešenia pre váš business.

 

4. Dobrý daňový poradca / účtovník

Toto je bod, ktorý neradno podceňovať.

Ako podnikateľ, alebo majiteľ malej firmy ste zodpovedný za odvádzanie rôznych typov daní. Splatnosti rôznych daní sú v rozdielnych termínoch.

Ušetrite si kopu problémov a najmite si šikovného poradcu, ktorý vám uľahčí prácu.

 

5. Dobrá pracovná morálka

Keď pracujete pre niekoho iného, veľa ľudí sa podieľa na tom, či splníte všetky naplánované úlohy dňa.

Otravný manažér stále sa prechádzajúci okolo vášho stola vám určite zabráni stráviť celý deň na Facebooku. Keď pracujete sám pre seba, otravný manažér zmizne. Na Facebooku môžete byť, hocikedy chcete. Ale taktiež si musíte urobiť svoju prácu.

Keď začnete samostatne podnikať, budete potrebovať takú pracovnú morálku, ktorá vám pomôže ísť dopredu.

Na internete môžete nájsť rôzne aplikácie, ktoré vám pomôžu s koncentráciou, ale v konečnom dôsledku ťah na bránku musí vyjsť od vás.

Ste dostatočne zapálený pre svoju prácu? Ak nie, musíte prísť na to, ako rozdúchať oheň.

 

V súčasnosti je ľahšie ako kedykoľvek predtým začať samostatne podnikať. Úspech ale treba vybudovať na pevných základoch. Držte sa našich 5 tipov a uvidíte, aké to je byť sám sebe pánom!

Originál článku na: careerealism.com

Ohodnoťte tento článok:
0
 

Komentáre

Pridať môj názor
Ste registrovaný Prihláste sa tu
Hosť
piatok, 20. apríl 2018

obrázok Captcha

INŠPIRUJ SA

Odoberaj najnovšie informácie a články z týchto kategórií:

osobný rozvoj

Vyrobené © 2014 Cestarozvoja.sk

Mapa stránky

info@cestarozvoja.sk