Rozvíjaj sa a pracuj sa sebe

Odoberaj najnovšie informácie a nenechaj si ujsť žiaden zaujímavý článok

Ranná očista citrónovou vodou – zimné vydanie

Ranná očista citrónovou vodou – zimné vydanie

Ranná očista vodou s citrónovou šťavou naberá na popularite (dokonca aj u ľudí, u ktorých by jeden nikdy nečakal, že robia pre seba “niečo zdravé”). Ako si tento skvelý ranný zvyk udržať aj cez chladnejšie obdobia?

 

Prečo je voda s citrónovou šťavou na ráno skvelá vec?

Citrón, napriek svojej kyslej chuti, pôsobí zásadito na naše telo. Poďakujme sa alkalickým (zásaditým) minerálom a nízkemu obsahu prekysľujúceho cukru (Viac info o tom, prečo je kyslý citrón zásaditý tu). Vďaka prírodným zásaditým minerálom voda ochutená citrónovou šťavou a pH kvapkami ráno:

  • nabudí organizmus na aktivitu po nočnom oddychu – vďaka zásaditým minerálom je plná elektrónov, ktoré vedú energiu
  • naštartuje telo na čistenie – my v noci spíme, naše telo však naďalej funguje a tiež vytvára vedľajšie kyslé odpadové produkty, ktoré treba odstrániť
  • pridaním pH kvapiek ešte viac umocníte odkysľujúcu a energizujúcu silu vody s citrónom

Ak ste si tieto “funkcie” odskúšali cez leto a nechcete sa rannej energie vzdať ani cez chladnejšie jesenné či zimné dni, vyskúšajte tieto tipy:

 

1. Bylinkový čaj s citrónom a pH kvapkami

Miesto vody s citrónom si pripravte bylinkový čaj s citrónom. Zabudnite na cukor, ten prekysľuje a neutralizuje čistiace účinky zásadotvorného citrónu. Zalejte čaj, pridajte trocha citrónovej šťavy a na záver pH kvapky.

 

2. Teplá voda s citrónovou šťavou a pH kvapkami.

Logické riešenie, ak mám ráno chuť na energizujúci teplý nápoj s citrónovou príchuťou, prečo si ho nespraviť s teplou vodou? Smelo do toho, pridajte si citrónovú šťavu do teplej či jemne ochladenej prevarenej vody a na záver pridajte pár pH kvapiek.

 

3. “Citrónový čaj”

Kto povedal, že citrón si nemôžete zaliať horúcou vodou? Môžete. Do pollitrového pohára dajte štvrťku citróna (v plátkoch alebo ako “polovicu polovice), zalejte vriacou vodou a na koniec pridajte pH kvapky. Tento “horúci citrónový nápoj” nie je žiadnou novinkou, napr. v Anglicku či Írsku je to jeden z “receptov starých mám”.

 

Pár slov o citróne na záver…

…s ktorými bude súhlasiť aj zubár. Všetko s mierou platí aj pri citrónovej vode. Kým sa citrón dostane do organizmu, musí prejsť ústnou dutinou a práve zuby nemajú veľmi v láske kyselinu citrónovú. Ranná očista je fajn, no nalievať sa celý deň citrónovou šťavou mieru zdravého prekračuje.

Vodu si ráno citrónom ochucujte, nie je cieľom odšťaviť 3 citróny na 2dcl vody. Čistenie a energia majú základ vo vode, v alkalickej vode plnej elektrónov a zásaditých látok, ktoré dokážu naviazať kyslý odpad.

PS: Citrónový koncentrát z plastového citróna NIE JE zdravá alternatíva čerstvej citrónovej šťavy.

Originál článku na: http://www.innerlight.sk/alkalizacia-a-odkyslenie/ranna-ocista-citronovou-vodou-zimne-vydanie/

Ohodnoťte tento článok:
0
 

Komentáre

Pridať môj názor
Ste registrovaný Prihláste sa tu
Hosť
piatok, 20. apríl 2018

obrázok Captcha

INŠPIRUJ SA

Odoberaj najnovšie informácie a články z týchto kategórií:

osobný rozvoj

Vyrobené © 2014 Cestarozvoja.sk

Mapa stránky

info@cestarozvoja.sk